Фестивал Браќа Манаки 2014

Музички времеплов
  • 1945 - Роден е Ron Dante од Archies (1969 USА & UK No.1 'Sugar Sugar') и од Cufflinks (1969 UK No.4 'Tracy').
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 1961 - Роден е Roland Orzabal, пејач, текстописец и гитарист во Tears For Fears.
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје