D Festival 2014

Музички времеплов
  • 1961 - Роден е Roland Orzabal, пејач, текстописец и гитарист во Tears For Fears.
  • 2004 - Maroon 5 доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Songs About Jane’.
  • 1963 - Роден е James Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје