Емисии


Ди Џеј корнер

Ди Џеј Ицко и Лефанк ве водат 60 минути низ светот на најновите хитови од светската Ди Џеј сцена. Во четврток е Ди Џеј корнер гест микс, додека во петок е Ди Џеј Корнер класик
Водители: DJ Icko & Lefonque
Термин: вторник, четврток и петок од 22 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1992 - Sting се жени со Trudie Styler и на церемонијата во живо свират Troggs, а по нив сите тројца членови на Police се искачуваат на сцена за да отсвират неколку песни.
  • 1963 - Роден е James Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1999 - Travis го добиваат првиот британски бр.1 албум 'The Man Who'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје