Антена 5 Тим

DJ Dynamite

Зоран Петров

Директор

petrov@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
DR.John, Errol Brown
Специјалност
Professional D.J., jingles
Песни
Музички времеплов
  • 1974-USА No.1 Terry Jacks 'Seasons In The Sun'
  • 2003-Norah Jones започнува 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со вториот албум ‘Come Away With Me.’
  • 1997-LeAnn Rimes доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Unchained Melody, The Early Years.'
  • 1943-Роден е Lou Reed, член на Velvet Underground (1968 'White Light, White Heat') и соло изведувач (1973 UK No.10 & USА No.16 'Walk On The Wildside').
  • 1989-Madonna потпишува договор од 5 милиони долари за спонзорирање на Pepsi Cola.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје