Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 2003-Norah Jones започнува 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со вториот албум ‘Come Away With Me.’
  • 1989-Madonna потпишува договор од 5 милиони долари за спонзорирање на Pepsi Cola.
  • 1963-USА No.1 Four Seasons 'Walk Like A man' (стануваат прва група со 3 последователни американски бр.1 хитви)
  • 1997-LeAnn Rimes доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Unchained Melody, The Early Years.'
  • 1974-USА No.1 Terry Jacks 'Seasons In The Sun'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје