Плеј листа 29.05.2020


Wonders
Klingande
68
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
51
Lost Frequencies
Like I Love You
20
Thank U Next
Ariana Grande
11
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
17
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
21
Without Me
Halsey
19
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
7
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
5
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
65
Valentine
5 Seconds of Summer
5
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
29
Музички времеплов
  • 1965 - Албумот на Bob Dylan, 'Bring It All Back Home' е на првото место на британската албумска листа.
  • 1942 - Bing Crosby ја снима песната на Irving Berlin, 'White Christmas'. Станува најпродаван сингл на сите времиња со тираж од над 30 милиони копии (се до појавата на 'Candle In The Wind 97' на Elton John).
  • 2001 - Eagles за првпат ја посетуваат Русија.
  • 2002 - Natalie Imbruglia станува ново заштитно лице на 'L'Oreal' по потпишувањето договор вреден 100.000 фунти.
  • 1958 - Родена е Marie Fredriksson од Roxette (1990 US No.1 & UK No.3 'It Must Of Been Love').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје