MTV Awards Rome 2004

Музички времеплов
  • 1992 - Lionel Richie започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Back To Front'.
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • 1987 - Simple Minds го добиваат третиот по ред британски бр.1 албум 'Live In The City Of Light'.
  • 1999 - Boyzone го добиваат четвртиот британски бр.1 албум 'By Request'
  • 1998 - USА No.1 Brandy & Monica 'The Boy Is Mine'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје