EXIT 2011

Музички времеплов
  • 1987 - UK No.1 Whitney Houston 'I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)'.
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • 1936 - Роден е Levi Stubbs, вокалист во Four Tops (1965 US No.1 'I Can't Help Myself', 1967 UK No.6 'Standing In The Shadows of Love').
  • 1966 - На 25 години во сообраќајка загинува првата сопруга на Roy Orbison, Claudette. Камион излетал од патот и се судрил со моторот што го возеле двајцата.
  • 1999 - Boyzone го добиваат четвртиот британски бр.1 албум 'By Request'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје