EXIT 2013

Музички времеплов
  • 1986 - US No.1 Madonna 'Live To Tell'
  • 1958 - Роден е Rogers Nelson или T.A.F.K.A.P или едноставно Prince. (1984 US No.1 & UK No.4 'When Doves Cry', 1994 UK No.1 'The Most Beautiful Girl In The World' и уште над 40 други топ 40 хитови).
  • 1997 - UK No.1 Hanson 'MMMbop'
  • 1997 - Gary Barlow се искачува на првото место на британската албумска листа со 'Open Road'.
  • 1963 - Rolling Stones за првпат се појавуваат на британска ТВ.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје