Brit Awards 2014

Музички времеплов
  • 2002 - Liam Howlett од Prodigy се жени со поранешната членка на All Saints, Natalie Appleton. Церемонијата се одржува во Франција и меѓу гостите се Liam и Noel Gallagher и поранешниот член на Eurythmicѕ, Dave Stewart.
  • 1963 - Rolling Stones за првпат се појавуваат на британска ТВ.
  • 1917 - Роден е актерот и пејач Dean Martin (1956 UK & US No.1 'Memories Are Made Of This' и уште над 15 други британски топ 40 хитови).
  • 1983 - Shawn Michelle Stevens станува петта сопруга на Jerry Lee Lewis.
  • 1986 - US No.1 Madonna 'Live To Tell'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје