Емисии


10 во 10

Топ листа од најдобрите 10 dance песни.
Водител: DJ Icko
Термин: Секој понеделник од 22.00 до 23.00
Музички времеплов
  • 1995 - Hootie & the Blowfish започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cracked Rear View'. Албумот ќе се продаде во над 15 милиони копии.
  • 2000 - UK No.1 Sonique 'It Feels So Good'
  • 1977 - Blondie за првпат се појавуваат на ТВ во В. Британија.
  • 1966 - USА No.1 Percy Sledge 'When A Man Loves A Woman'
  • 1944 - Родена е Gladys Knight.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје