Емисии


Љубовни песни

Прекрасен начин да се заврши понеделничката вечер. Љубов на радио, љубов во етерот, љубов од студиото на Antenna5 директно во вашите домови. Најдобрите љубовни песни се тука само за вас. Секако, вашите љубовни СМС пораки се непходни за уште подобра журка на радио.
Водител: Ерик Фокс
Термин: понеделник од 23:59
Музички времеплов
  • 1996 - Пејачот на Depeche Mode, Dave Gahan пренесен е во болница поради предозираност со дрога. Подоцна ќе биде уапсен за поседување кокаин и хероин.
  • 1917 - Роден е Papa John Creech од Starship (1987 UK & US No.1 'Nothing's Gonna Stop Us').
  • 1988 - USА No.1 George Michael 'One More Try'
  • 1981 - Роден е Mark Feehily од Westlife.
  • 1988 - Пејачот на Aerosmith, Steven Tyler се жени со втората сопруга Teresa Barrick.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје