Емисии


Ди Џеј корнер

Ди Џеј Ицко и Лефанк ве водат 60 минути низ светот на најновите хитови од светската Ди Џеј сцена. Во четврток е Ди Џеј корнер гест микс, додека во петок е Ди Џеј Корнер класик
Водители: DJ Icko & Lefonque
Термин: вторник, четврток и петок од 22 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1966 - USА No.1 Percy Sledge 'When A Man Loves A Woman'
  • 2000 - Britney Spears се искачува на првото место на американската албумска листа со 'Oops!...I Did It Again'.
  • 1962 - Роден е Roland Gift од Fine Young Cannibals (1989 US No.1 & UK No.5 'She Drives Me Crazy').
  • 2000 - UK No.1 Sonique 'It Feels So Good'
  • 1968 - Родена е австралиската пејачка и актерка Kylie Minogue.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје