Емисии


Ослободи се

Шоу со Roger Sanchez, еден од најдобрите DJ во светот. Најнова музика и најнови ремикси.
Водител: Roger Sanchez
Термин: сабота од 23 до 01.00, недела од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 1966 - USА No.1 Percy Sledge 'When A Man Loves A Woman'
  • 1959 - Роден е Steve Harrington, попознат како Steve Strange, вокалист во Visage (1980 UK No.8 'Fade To Grey').
  • 1988 - USА No.1 George Michael 'One More Try'
  • 1981 - Роден е Mark Feehily од Westlife.
  • 1988 - Пејачот на Aerosmith, Steven Tyler се жени со втората сопруга Teresa Barrick.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје