Емисии


УК ретро

Сакате да дознаете за историјата на Британската топ листа ? Тогаш ова е вистинската емисија за вас. Многу информации за случувањата на оваа топ листа години наназад.
Водител: Борис
Термин: недела од 19 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1970 - Роден е Mark Richardson, тапанист во Skunk Anansie, (1996 UK No.20 'Weak').
  • 1996 - Пејачот на Depeche Mode, Dave Gahan пренесен е во болница поради предозираност со дрога. Подоцна ќе биде уапсен за поседување кокаин и хероин.
  • 1981 - Роден е Mark Feehily од Westlife.
  • 1968 - Родена е австралиската пејачка и актерка Kylie Minogue.
  • 1917 - Роден е Papa John Creech од Starship (1987 UK & US No.1 'Nothing's Gonna Stop Us').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје