Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1973 - Родена е американската пејачка Shanice (1992 US & UK No.2 'I Love Your Smile').
  • 1993 - На аукција во Лондон продадени се 4 костими 'Супер херој' кои им припаѓале на членовите на Kiss.
  • 2000 - UK No.1 Madison Avenue 'Don't Call Me Baby'
  • 1956 - Роден е Steve Hogarth од Marillion (1985 UK No.2 'Kayleigh').
  • 1953 - Роден е Fabrice Morvan од Milli Vanilli.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје