Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 2004 - R Kelly e исфрлен од заедничката турнеја со Jay-Z, зашто лажно тврдел дека бил нападнат со спреј од член на екипата на Jay-Z.
  • 1966 - Роден е Adam Horovitz, односно Ad- Rock од Beastie Boys.
  • 1992 - UK No.1 Boyz II Men 'End Of The Road'
  • 1987 - Fleetwood Mac доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Tango In The Night'.
  • 1970 - Michelle Gilliam од Mamas and the Papas се мажи со актерот Dennis Hopper и бракот трае цели - 8 дена.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје