Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1988 - USA No.1 Gloria Estefan & Miami Sound Machine 'Anything For You'
  • 1973 - Родена е американската пејачка Shanice (1992 US & UK No.2 'I Love Your Smile').
  • 1956 - Роден е Steve Hogarth од Marillion (1985 UK No.2 'Kayleigh').
  • 1977 - Talking Heads настапуваат во Лондон. Brian Eno е во публиката и воодушевен, решава да им биде продуцент.
  • 1953 - Роден е Fabrice Morvan од Milli Vanilli.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје