Емисии


Чао Антена

Секој работен ден од 18-20 Чао Антена со најголемите Чао хитови. Слушајте ги вашите омилени песни. Ги откриваме најинтересните шоубиз вести, и се забавуваме пренесувајќи многу позитивна енергија.
Водители: Баже & Ива
Термин: од понеделник до петок од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1977 - Blondie за првпат се појавуваат на ТВ во В. Британија.
  • 2000 - Britney Spears се искачува на првото место на американската албумска листа со 'Oops!...I Did It Again'.
  • 1995 - Hootie & the Blowfish започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cracked Rear View'. Албумот ќе се продаде во над 15 милиони копии.
  • 1959 - Роден е Steve Harrington, попознат како Steve Strange, вокалист во Visage (1980 UK No.8 'Fade To Grey').
  • 1968 - Родена е австралиската пејачка и актерка Kylie Minogue.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје