Емисии


Британски Топ 40

Најновиот преглед на британската single листа, единствено на Антена 5. Проверето зошто UK TOP 40 е листа според која се дефинира рејтингот на странските музички изведувачи во светски рамки.
Водител: Борис
Термин: недела од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1962 - Роден е Roland Gift од Fine Young Cannibals (1989 US No.1 & UK No.5 'She Drives Me Crazy').
  • 1944 - Родена е Gladys Knight.
  • 1988 - Пејачот на Aerosmith, Steven Tyler се жени со втората сопруга Teresa Barrick.
  • 1996 - Пејачот на Depeche Mode, Dave Gahan пренесен е во болница поради предозираност со дрога. Подоцна ќе биде уапсен за поседување кокаин и хероин.
  • 1966 - USА No.1 Percy Sledge 'When A Man Loves A Woman'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје