Емисии


Неделна викенд програма

Викенд релаксација и будење со најголемите хитови на радио, пропратено со информации за временската прогноза, вести од културата, актуелни настани, најнови музички информации, интеракција со слушатели.
Водител: Мартин
Термин: недела од 10 до 13 часот
Музички времеплов
  • 1966 - USА No.1 Percy Sledge 'When A Man Loves A Woman'
  • 1917 - Роден е Papa John Creech од Starship (1987 UK & US No.1 'Nothing's Gonna Stop Us').
  • 1983 - USА No.1 Irene Cara 'Flashdance...What A Feeling'
  • 1962 - Роден е Roland Gift од Fine Young Cannibals (1989 US No.1 & UK No.5 'She Drives Me Crazy').
  • 1959 - Роден е Steve Harrington, попознат како Steve Strange, вокалист во Visage (1980 UK No.8 'Fade To Grey').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје