Мак Топ 5 15.12.2019


1
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
1 | 2 Недели во листата
83
2
Оди си
Виктор Апостоловски
2 | 2 Недели во листата
23
3
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
2 | 2 Недели во листата
17
4
Биди со мене
Наташа Малинкова
1 | 2 Недели во листата
7
5
Јави се
Мите Стоилков
| 1 Недела во листата
3
Музички времеплов
  • 1939 - Роден е пејачот и текстописец Phil Everly од Everly Brothers. 'All I Have To Do Is Dream'
  • 1997 - Madonna добива награда Златен глобус за најдобра актерка за улогата во филмот 'Евита'.
  • 1943 - Родена е Janis Joplin. Cry Baby
  • 2001 - Се известува дека Paul McCartney е на пат да стане првата поп ѕвезда милијардер. Неговото богатство е проценето на 725 милиони фунти и се очекува да надмине милијарда по продажбата на новите компилации со најголемите хитови на Beatles.
  • 1998 - Carl Perkins умира на 65 години откако двапати доживеал срцев удар.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје