Хит Парада 11.01.2020


1
Blinding Lights
The Weeknd
| 4 Недели во листата
20
2
Own It
Stormzy feat. Ed Sheeran and Burna Boy
| 5 Недели во листата
3
3
Time Machine
Alicia Keys
15 | 2 Недели во листата
3
4
Lose You to Love Me
Selena Gomez
1 | 9 Недели во листата
1
5
Everything I Wanted
Billie Eilish
6 | 6 Недели во листата
6
6
Adore you
Harry Styles
2 | 3 Недели во листата
8
7
Lose Control
Meduza feat. Becky Hill and Goodboys
1 | 8 Недели во листата
5
8
Nice To Meet Ya
Niall Horan
3 | 12 Недели во листата
12
9
Narcotic
YouNotUs, Janieck and Senex
| 1 Недела во листата
2
10
Blue
Tiesto & Steve Appleton
| 1 Недела во листата
2
11
Ritmo (Bad Boys For Life)
Black Eyed Peas x J Balvin
1 | 4 Недели во листата
0
12
Shaken
LP
5 | 5 Недели во листата
4
13
My Oh My
Camila Cabello feat. DaBaby
| 1 Недела во листата
2
14
Watermelon Sugar
Harry Styles
6 | 6 Недели во листата
4
15
Put A Little Love On Me
Niall Horan
3 | 3 Недели во листата
1
16
Trampoline
Shaed ft. Zayn
7 | 9 Недели во листата
1
17
Turn Me On
Riton x Oliver Heldens (feat. Vula)
| 10 Недели во листата
0
18
ROXANNE
Arizona Zervas
4 | 2 Недели во листата
2
19
Before You Go
Lewis Capaldi
9 | 5 Недели во листата
1
20
Pump It Up
Endor
| 1 Недела во листата
2
21
Power Over Me
Dermot Kennedy
2 | 3 Недели во листата
1
22
Sweettalk My Heart
Tove Lo
| 1 Недела во листата
1
23
Better Half Of Me
Tom Walker
3 | 8 Недели во листата
1
24
Everyday Life
Coldplay
2 | 2 Недели во листата
2
25
Yummy
Justin Bieber
| 1 Недела во листата
4
26
Living Proof
Camila Cabello
5 | 3 Недели во листата
1
27
Don’t Start Now
Dua Lipa
12 | 8 Недели во листата
4
28
South of The Border
Ed Sheeran feat. Camila Cabello & Cardi B
3 | 12 Недели во листата
4
29
Memories
Maroon 5
6 | 14 Недели во листата
2
30
Dance Monkey
Tones And I
6 | 14 Недели во листата
7
Музички времеплов
  • 1998 - Carl Perkins умира на 65 години откако двапати доживеал срцев удар.
  • 1943 - Родена е Janis Joplin. Cry Baby
  • 2001 - Се известува дека Paul McCartney е на пат да стане првата поп ѕвезда милијардер. Неговото богатство е проценето на 725 милиони фунти и се очекува да надмине милијарда по продажбата на новите компилации со најголемите хитови на Beatles.
  • 1949 - Роден е пејачот и текстописец Robert Palmer. Simply Irresistable
  • 1997 - Madonna добива награда Златен глобус за најдобра актерка за улогата во филмот 'Евита'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје