Плеј листа 10.07.2020


Wonders
Klingande
69
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
52
Lost Frequencies
Like I Love You
21
Thank U Next
Ariana Grande
11
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
18
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
21
Without Me
Halsey
20
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
7
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
5
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
68
Valentine
5 Seconds of Summer
5
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
30
Музички времеплов
  • 1976 - Rod Stewart го добива шестиот американски бр.1 албум 'A Night On The Town'. First Cut Is The Deepest
  • 1977 - Cher ја добива ќерката Elijah Blue. Татко е Gregg Allman од Allman Brotherѕ.
  • 1964 - 200.000 обожаватели на Beatles излегуваат на улиците на Ливерпул како прослава на враќањето на групата во родниот град. Beatles се дојдени на прикажувањето на филмот 'A Hard Days Night'.
  • 1980 - Родена е Jessica Simpson. Еве ја со деби синглот 'I Wanna Love You Forever'.
  • 1954 - Роден е Neil Tennant од Pet Shop Boys. Претходно работел како музички уредник на списанието Smash Hits. West And Girls
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје