Антена 5 Тим

Марио

Марјан Гушев

Менаџер

marjan@antenna5.fm
Стил
rock, pop, dance
Фаворити
Dire Straits, Chris Rea
Специјалност
Компјутери
Песни
Музички времеплов
  • 1998 - UЅА No.1 Celine Dion 'My Heart Will Go On'
  • 1998 - UK No.1 Cornershop 'Brimful Of Asher'
  • 1974 - Пејачот и текстописецот Bobby Bloom смртно се застрелува во главата. Имал 28 години (1970 USА No.8 & UK No.3 'Montego Bay').
  • 1976 - UЅА No.1 Rhythm Heritage 'Theme From SWAT'
  • 1942 - Роден е Brian Jones, гитарист во Rolling Stones.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје