Антена 5 Тим

Томи

Томислав Јовановски

Систем администратор

tomi@antenna5.fm
Стил
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1945 - Родена е пејачката и текстописец Carly Simon (1973 UK No.3 и USА No.1 'Your So Vain').
  • 1994 - Stone Temple Pilots започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Purple'.
  • 2000 - USА No.1 Enrique Iglesias 'Be With You'
  • 1964 - UK No.1 Roy Orbison 'It's Over'
  • 1988 - Van Halen започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа 'OU812'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје