Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1967 - Pink Floyd го снимаат својот прв сингл 'Arnold Layne' и соработуваат со продуцентот Joe Boyd.
  • 1964 - UK No.1 Cilla Black 'Anyone Who Had A Heart'
  • 1994 - Enigma доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'The Cross Of Changes'.
  • 1988 - USА No.1 George Michael 'Father Figure'
  • 1964 - Роден е Ewan Venal од Deacon Blue (1988 UK No.8 'Real Gone Kid' и уште 15-ина други UK Top 40 синглови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје