Најбарани 28.02.2020


1
Stargazer
Davi
10
2
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
9
3
Shadows
Dee Montero & Newman (I Love)
7
4
Meraki (Original mix)
BROSS
5
5
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
5
6
Only The Young
Taylor Swift
5
7
Stop This Flame
Celeste
4
8
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
4
9
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
4
10
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
4
11
Right On
Space Motion
4
12
Mysteries of Life (Original Mix)
Rafael Cerato, Jinadu
4
13
Physical
Dua Lipa
3
14
Underdog
Alicia Keys
3
15
Know Your Worth
Khalid feat Disclosure
3
16
Rare
Selena Gomez
2
17
No Time To Die
Billie Eilish
2
18
Fly
Lucky Daye
2
19
Say So
Doja Cat
2
20
To Die For
Sam Smith
1
Музички времеплов
  • 1986 - George Michael објавува дека во текот на летото Wham! Официјално ќе се разидат.
  • 1998 - UЅА No.1 Celine Dion 'My Heart Will Go On'
  • 1970 - Во интервју за New Musical Express, Peter Green од Fleetwood Mac изјавува дека сака да се откаже од своето целосното богатство. По неколку години ќе биде пренесен во ментална болница.
  • 1994 - Во лондонскиот Royal Albert Hall Eric Clapton го има својот 100-ти настап. Учествува на добротворниот концерт 'Children In Crisis'.
  • 1981 - UЅА No.1 Eddie Rabbitt 'I Love A Rainy Night'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје