Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1996 - Jonathan Melvoin од Smashing Pumpkins умира на 34 години од предозираност со дрога.
  • 1976 - Andy Gibb се жени со својата девојка Kim. Ке се разведат по 2 год.
  • 1959 - Родена е пејачката и текстописец Susanne Vega. Luca
  • 1999 - UK No1 Ricky Martin 'Livin' La Vida Loca'
  • 1951 - Родена е Bonnie Pointer од Pointer Sisters. Jump For My Love
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје