Емисии


Ди Џеј корнер

Ди Џеј Ицко и Лефанк ве водат 60 минути низ светот на најновите хитови од светската Ди Џеј сцена. Во четврток е Ди Џеј корнер гест микс, додека во петок е Ди Џеј Корнер класик
Водители: DJ Icko & Lefonque
Термин: вторник, четврток и петок од 22 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1966 - Албумот на Beatles, 'Rubber Soul', доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • 1994 - Toni Braxton доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Toni Braxton'.
  • 1990 - UK No.1 Sinead O'Connor 'Nothing Compares 2 U'
  • 1953 - Роден е Michael Bolton (1990 USА No.1 & UK No.3 'How Am I Supposed To Live Without You').
  • 1928 - Роден е пијанистот, пејач и текстописец Antoine Domino, односно Fats Domino (1957 USА No.6 & UK No.6 'Blueberry Hill' и уште 35 други USА Top 40 синглови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје