Најбарани 14.07.2020


1
Обично необичен ден
Каролина Гочева
38
2
Те спомнувам
Ареа
27
3
You Put Me Down
Cyrillic feat. Jova Radevska
25
4
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
12
5
Не ме моли
Ayana
10
6
Skopje Forever
Nikeja
9
7
Ана
Суперхикс
8
8
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
6
9
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
4
10
Lets Go Dancing (Solumun Remix)
Tiga
3
11
Wave Rider
Fideles
3
12
Solar Sail (Original Mix)
DAVI
3
13
Dancing In The Moonlight
Jubel feat. NEIMY
3
14
X
Jonas Brothers
2
15
For a Feeling feat. Rhodes (Extended Mix)
CamelPhat, ARTBAT
2
16
Dark Aster
Hunter Game
2
17
Grizzly (Original Mix)
Valdovinos feat. Josefina Barreix
2
18
Last Call (Original Mix)
In Anima
1
19
Lay Your Head On Me
Major Lazer feat. Marcus Mumford
1
20
Gotta Be Patient
Michael Buble, Barenaked Ladies and Sofía Reyes
1
Музички времеплов
  • 1997 - Во В. Британија започнува да се продава чипс Spice Girls. До крајот на годината ќе се продадат над 16 милиони пакувања
  • 2002 - Red Hot Chili Peppers започнуваат три неделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘By The Way.’
  • 1984 - Phillip Wynne, пејач во Detroit Spinners на 43 години починува на сцената на еден концерт. Working My way Back To You
  • 1973 - Пијан возач го убива Clarence White од The Byrds додека тој ја сместувал опремата за концерт во Калифорнија.
  • 1973 - За време на концерт во Холивуд, Phil Everly ја крши гитарата и револтирано си заминува од сцената. Don сам го завршува сетот и објавува дека Everly Brothers се разидуваат.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје