Мак Топ 5 23.02.2020


1
Те спомнувам
Ареа
| 1 Недела во листата
28
2
Skopje Forever
Nikeja
| 1 Недела во листата
11
3
Ана
Суперхикс
| 1 Недела во листата
9
4
Обично необичен ден
Каролина Гочева
| 1 Недела во листата
39
5
Не ме моли
Ayana
| 1 Недела во листата
11
Музички времеплов
  • 1993 - Cypress Hill започнуваат двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Black Sunday'.
  • 1979 - Со настапот во Knebworth Park, Led Zepplin го имаат последниот концерт во В.Британија.
  • 1982 - UK No.1 Dexy's Midnight Runners 'Come On Eileen'
  • 1960 - Родена е Jacqui O'Sullivan од Bananarama, (им се придружува во 1988 година).
  • 1958 - Роден е Bruce Dickinson, вокалист во Iron Maiden, (им се придружил во 1981 година).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје