Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1996 - Гитаристот Slash објавува дека не е повеќе дел од Guns N' Roses.
  • 1990 - За време на настап во Вашингтон, Billy Idol фрлил 600 мртви риби во соблекувалната на Faith No More. Тие пак, на провокацијата возвратиле со тоа што се прошетале голи на сцената додека траел настапот на Idol.
  • 1966 - Роден е Adam Horovitz, односно Ad- Rock од Beastie Boys.
  • 1987 - Fleetwood Mac доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Tango In The Night'.
  • 1992 - UK No.1 Boyz II Men 'End Of The Road'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје