Антена 5 Тим

DJ Dynamite

Зоран Петров

Директор

petrov@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
DR.John, Errol Brown
Специјалност
Professional D.J., jingles
Песни
Музички времеплов
  • 1981 - UK No.1 Joe Dolce 'Shaddap You Face'
  • 2004 - Norah Jones започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со вториот албум ‘Feels Like Home’.
  • 1938 - Роден е Bobby Hendricks од Drifters (1960 USА No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
  • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје