Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 2001 - Умира пејачот и ТВ презентер Perry Como.
  • 1964 - Beach Boys го добиваат првиот американски бр1 албум 'Beach Boys Concert'.
  • 2002 - UK No.1 Ronan Keating 'If Tomorrow Never Comes'
  • 2003 - На 57 години умира басистот на Jimi Hendrix Experience, Noel Redding.
  • 1983 - Meat Loaf објавува банкрот со долг од 1 милион долари.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје