Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1969 - UK No.1 Marvin Gaye 'I Heard It Through The Grapevine'
  • 2000 - UK No.1 Melanie C 'Never Be The Same The Again'
  • 1948 - Роден е Steven Tyler, вокалист во Aerosmith (1989 UK No.13 'Love In An Elevator'. 1989 албумот 'Pump' поминува 53 недели на американската топ листа. 1998 USА No.1 'I Don't Want To Miss A Thing').
  • 1988 - USА No.1 Michael Jackson 'Man In The Mirror'
  • 1983 - UK No.1 Duran Duran 'Is There Something I Should Know'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје