Емисии


10 во 10

Топ листа од најдобрите 10 dance песни.
Водител: DJ Icko
Термин: Секој понеделник од 22.00 до 23.00
Музички времеплов
  • 1994 - UK No1 Take That “Everything Changes” 2 w.
  • 1983 - UK No1 David Bowie “Let’s Dance” 3 w.
  • 1989 - басистот на Rolling Stones, Bill Wyman објавува дека ќе се жени со 19 годишната Mandy Smith.
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • 1994 - USA No1 R. Kelly “Bump ‘N’ Grind” 6 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје