Плеј листа 24.02.2020


Wonders
Klingande
65
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
48
Lost Frequencies
Like I Love You
13
Thank U Next
Ariana Grande
9
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
14
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
17
Without Me
Halsey
15
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
6
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
5
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
55
Valentine
5 Seconds of Summer
4
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
22
Музички времеплов
  • 1957 - Buddy Holly снима нова верзија на 'That'll Be The Day'. Насловот е фраза што ја изговара John Wayne во филмот 'The Searchers'.
  • 1992 - На Хаваи во брак стапуваат Kurt Cobain и Courtney Love. Според весниците, парот очекува бебе во септември.
  • 2002 - Sting започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Sting, The Very Best Of'.
  • 1990 - Тин идолот од 50-те, Johnnie Ray, умира од компликации со црниот дроб. Во периодот од 1952 до 1960 година постинал 20-ина топ 40 хитови меѓу кои и 'Just Walking In The Rain'.
  • 1947 - Роден е текстописецот, продуцент и пејач Rupert Holmes (1980 USА No.1 & UK No. 23 'Escape, (The Pina Colada Song).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје