Мак Топ 5 13.01.2019


1
Кога најдобро те познавам
Thea
| 1 Недела во листата
10
2
Завидлив поглед
АнтиарТ
| 3 Недели во листата
36
3
Дозволи ми
Валери
2 | 3 Недели во листата
2
4
Хазарди на времето
Нема лабаво
| 1 Недела во листата
0
5
Hey Ho
Last Expedition
| 1 Недела во листата
3
Музички времеплов
  • 2004 - Завршува бракоразводниот процес на Jennifer Lopez со вториот сопруг Cris Judd. Се очекува тој од разводот да добие 15 милиони долари.
  • 1974 - Поранешни членови на Free, Mott The Hoople и King Crimson го оформуваат составот Bad Company.
  • 1993 - Elton John го обновува директорскиот договор со фудбалскиот клуб Watford FC.
  • 1975 - UK No.1 Status Quo 'Down Down' (нивни едниствен бр.1 од над 50 топ 40 хитови)
  • 1997 - Текстописецот и продуцент Keith Diamond умира од срцев удар. Напишал повеќе големи хитови, меѓу кои и 'Caribbean Queen' за Billy Ocean.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје