Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1935 - Роден е соул пејачот Eddie Floyd (1966 USА No.28 & 1967 UK No.19 'Knock On Wood').
  • 2000 - Eminem е прв на британската албумска листа со 'The Marshall Mathers LP'.
  • 1983 - Саундтракот на филмот 'Flashdance' започнува двонеделен престој на првото место на американската албумска листа.
  • 1945 - Родена е пејачката и текстописец Carly Simon (1973 UK No.3 и USА No.1 'Your So Vain').
  • 1977 - USА No.1 Marvin Gaye 'Got To Give It Up'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје