Најбарани 25.06.2019


1
Пробај да ми бидеш
Дупер
9
2
Сина боја
Простор
4
3
Hand Over Heart (Extended Mix)
Dean Mickoski ft. Shawnee Taylor
3
4
Патот и твојот албум омилен
Јован Куцин
2
5
Да не е млако
Meto Di Flash
1
6
Длабок здив
ДС Колектив & Матеј
1
7
Nature's Hymn (Original Mix)
B.A.X.
0
8
When The Lights Are Out (Original Mix)
Maceo Plex
0
9
Suzan's Lunch (Original Mix)
Lost Desert, Lee Burridge
0
10
Return To Oz (ARTBAT Remix)
Monolink
0
11
Inside Me
Mihai Popoviciu
0
12
Ryo
Joris Voorn
0
13
Volga (Extended Mix)
M.O.S. & Bona Fide
0
14
Sirius
Frankey & Sandrino
0
15
Unreal (Original Mix)
Younes B
0
16
Rescue Me
One Republic
0
17
Times wont change me now
Circa Waves
0
18
Love Is On The Line
Jack Savoretti
0
19
Medellin
Madonna & Maluma
0
20
I Don't Care
Ed Sheeran & Justin Bieber
0
Музички времеплов
  • 1939 - Роден е соул пејачот Harold Melvin (1972 USА No.3 & 1974 UK No.9 'If You Don't Know Me By Know').
  • 1969 - Hollies ја снимаат 'He Ain't Heavy, He's My Brother'. Elton John им свири на пијано.
  • 1977 - USА No.1 Marvin Gaye 'Got To Give It Up'
  • 1967 - 40 милиони луѓе ја следат изведбата на Beatles на 'All You Need Is Love' во живо преку сателит како дел од глобалниот ТВ линк 'Our World'. Mick Jagger, Keith Richards, Eric Clapton, Graham Nash, Keith Moon и Gary Leeds ги пеат придружните вокали.
  • 1988 - Hillel Slovak, гитарист во Red Hot Chili Peppers умира од предозираност со хероин.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје