Најбарани 20.03.2019


1
Доволни
Cyrillic ft. Valery
32
2
Откако си негова
Владо Јаневски
20
3
Модерна љубов
Суперхикс
15
4
My Love Goes On
James Morrison feat. Joss Stone
9
5
Candlelight
Jack Savoretti
6
6
Just You And I
Tom Walker
6
7
Sucker
Jonas Brothers
5
8
Mama
Clean Bandit feat. Ellie Goulding
5
9
Talk
Khalid
5
10
Heal Me
Grace Carter
5
11
Pretty Shining People
George Ezra
4
12
Walk Me Home
Pink
4
13
Friends
Dido
3
14
Љубов
Гуру Харе и Тамара
2
15
Only Want You
Rita Ora feat 6LACK
2
16
Lost In The Fire
Gesaffelstein & The Weeknd
2
17
Giant (Purple Disco Machine Remix)
Calvin Harris & Rag'n'Bone Man
2
18
Без тебе
Филип Јордановски
1
19
365
Zedd & Katy Perry
1
20
By The River
Klingande
1
Музички времеплов
  • 1982 - USА No.1 Joan Jett & The Blackhearts 'I Love Rock 'n' Roll'
  • 1972 - Роден е Alex Kapranos, вокалист во Franz Ferdinand (во 2004 добитници на Mercury Music Prize за нивниот деби албум).
  • 1961 - USА No.1 Elvis Presley 'Surrender'
  • 1976 - Status Quo го добиваат третиот британски бр.1 албум 'Blue For You'. Нивната издавачка компанија потпишала договор со Levi Jeans, за во над 6.000 нивни продавницио да се промовира албумот на групата.
  • 1969 - John Lennon се жени со Yoko Ono во Гиблартар.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје