Europe Day 2011

Музички времеплов
  • 1983 - Police го добиваат 4-от британски бр.1 албум 'Synchronicity', кој ги содржи хитовите 'Every Breath You Take' и 'Wrapped Around Your Finger'.
  • 1994 - Stone Temple Pilots започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Purple'.
  • 1977 - USА No.1 Marvin Gaye 'Got To Give It Up'
  • 1945 - Родена е пејачката и текстописец Carly Simon (1973 UK No.3 и USА No.1 'Your So Vain').
  • 2000 - USА No.1 Enrique Iglesias 'Be With You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје