MTV EMA 2016 Rotterdam

Музички времеплов
  • 1977 - Во портсмаут, Англија, T Rex го имаат последниот концерт во кариерата.
  • 1971 - USА No.1 Janis Joplin 'Me And Bobby McGee'
  • 2000 - UK No.1 Geri Halliwell 'Bag It Up' (Geri станува прва жена во историјата на британската топ листа со 10 бр.1 хитови)
  • 1991 - Michael Jackson потпишува договор со Sony вреден 1 милијарда долари, што е најскапиот договор во музичката историја.
  • 1976 - Alice Cooper се жени со 19-годишната Sheryl Goddard.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје