Најбарани 28.02.2020


1
Stargazer
Davi
10
2
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
9
3
Shadows
Dee Montero & Newman (I Love)
7
4
Only The Young
Taylor Swift
6
5
Stop This Flame
Celeste
5
6
Meraki (Original mix)
BROSS
5
7
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
5
8
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
4
9
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
4
10
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
4
11
Right On
Space Motion
4
12
Mysteries of Life (Original Mix)
Rafael Cerato, Jinadu
4
13
Physical
Dua Lipa
4
14
Underdog
Alicia Keys
4
15
Know Your Worth
Khalid feat Disclosure
4
16
No Time To Die
Billie Eilish
3
17
Say So
Doja Cat
3
18
To Die For
Sam Smith
2
19
Fly
Lucky Daye
2
20
What A Man Gotta Do
Jonas Brothers
2
Музички времеплов
  • 1994 - Во лондонскиот Royal Albert Hall Eric Clapton го има својот 100-ти настап. Учествува на добротворниот концерт 'Children In Crisis'.
  • 1974 - Пејачот и текстописецот Bobby Bloom смртно се застрелува во главата. Имал 28 години (1970 USА No.8 & UK No.3 'Montego Bay').
  • 1977 - Додека настапувал во живо на концерт, Ray Charles е нападнат од член на публиката кој се обидел да го удави со јаже.
  • 1972 - George и Patti Harrison преживуваат сообраќајна несреќа. Patti неколку денови е во несвест.
  • 1970 - UK No.1 Simon & Garfunkel 'Bridge Over Troubled Water'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје