Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1989 - UK No.1 Simple Minds 'Belfast Child' (со 6 минути и 39 секунди станува втор најдолг бр.1, веднаш по 'Hey Jude' на Beatles)
  • 1965 - UK No.1 Seekers 'I'll Never Find Another You'
  • 1984 - Thompson Twins го добиваат првиот бритнаски бр.1 албум 'Into The Gap'.
  • 2004 - Rolling Stones се на првото место на американската листа како музичари со најголема заработка од преходната година. Од турнејата “Forty Licks” заработиле 212 милиони долари.
  • 1996 - Bluetones доаѓаат на првото место на британската албумска листа со дебито 'Expecting To Fly'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје