Мак Топ 5 23.02.2020


1
Те спомнувам
Ареа
| 1 Недела во листата
27
2
Skopje Forever
Nikeja
| 1 Недела во листата
8
3
Ана
Суперхикс
| 1 Недела во листата
8
4
Обично необичен ден
Каролина Гочева
| 1 Недела во листата
28
5
Не ме моли
Ayana
| 1 Недела во листата
8
Музички времеплов
  • 1979 - USА No.1 Donna Summer 'Hot Stuff'
  • 2002 - UK No.1 Will Young 'Light My Fire'
  • 1981 - Prince за првпат се појавува во живо на британска ТВ (нема да настапува во В.Британија во следните 5 години).
  • 1962 - USА No.1 Ray Charles 'I Can't Stop Loving You'
  • 1976 - Wings поставуваат рекорд со настапот пред 67.100 обожаватели во Сиетл - најголема публика на концерт во затворен простор.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје