Party in the park in Birmingham 2004

Музички времеплов
  • 2003 - На 62 години умира клавијатуристот на Animals, Dave Rowberry.
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 1987 - UK No.1 Whitney Houston 'I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)'.
  • 1987 - Simple Minds го добиваат третиот по ред британски бр.1 албум 'Live In The City Of Light'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје