Party in the park in Birmingham 2005

Музички времеплов
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • 1992 - Lionel Richie започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Back To Front'.
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 1998 - USА No.1 Brandy & Monica 'The Boy Is Mine'
  • 1987 - Simple Minds го добиваат третиот по ред британски бр.1 албум 'Live In The City Of Light'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје