Емисии


Ноќни патеки

Ноќните патеки ве носат во светот на клубската музика. Доколку сте љубител на оваа музика....ова е вистинската емисија за вас.
Водител: Никифор
Термин: среда од 22 до 24 часот
Музички времеплов
  • 2002 - Од предозираност со дрога на 49 години умира Dee Dee Ramone, гитарист во Ramones.
  • 1999 - Boyzone го добиваат четвртиот британски бр.1 албум 'By Request'
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 1987 - UK No.1 Whitney Houston 'I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)'.
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје