Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1975 - UK No.1 Stylistics 'Can't Give You Anything (But My Love)'
  • 1968 - Роден е раперот LL Cool J.
  • 1953 - Роден е James Taylor од Kool & The Gang.
  • 1986 - USА No.1 Madonna 'Papa Don't Preach'
  • 1975 - Peter Gabriel објавува дека ги напушта Genesis за да започне соло кариера.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје